+ Yorum Gönder
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye

  Metallica - To Live is To Die Şarkısının Yazılış Hikayesi

  Cliff Burton ın ölümü üzerine tamamlanmış bir Metallica şaheseridir..

  Metallica nın en mükemmel dönemlerınde Cliff Burton'ın yaklasık 1.5 dk lık bölümünü olusturduğu daha sonra tamamlanması ıcın yarım bırakılan ve Burton'ın gecırdıgı otobus kazasıyla hıcbır zaman tamamlanmayacak hale gelen bu parça daha sonra grup uyelerı tarafından Burton anısına masaya yatırılmıs ve yaklasık 10 dk olmak uzere tamamlanmıstır. parça yaşam ve ölümü işler, girişteki harıka tınılardan sonra giydirilen distortion partisyonları mukemmel bir duygu yogunlugu yaratır dınleyende.

  Dinleyen hemen herkesın hayran kaldıgı bu parcayı eger Cliff tamamlasaydı kımbılır neler olurdu bir de onu düşünmek lazım..

  Huzur içinde uyu Burton..
  Diğer bir anlatışla;...

  # james hetfield in ortasinda o huzunlu soloyu calmasi baya zordur.ayni zamanda sozleri cliff burton yazmistir. bu sarkiyi dinlerken nirvana ya ulasabilirsiniz.
  # cliff lee tarafindan yazilmis ve cannot the kingdom of salvation take me home kismi basa basa soylenmesi gereken metallica parcasi.
  # hikayesini bilince, dinleyen kişiye sanki kendi arkadaşı yazmış bu satırları ve tamamlayamadan göçmüş bu diyardan hissi uyandıran, hüzünlü yas şarkısı.
  # james hetfield'a göre metallica'nın en iyi şarkısı.)
  # tum zamanlarin en iyi enstrumantal sarkisi.
  # *metallica'nın * üretmiş olduğu en iyi eser.
  # cliff burton'ın ölümüyle sözleri tamamlanamamış güzide metallica eseri.
  # metallica nın en iyi icratı. kusursuz bir çalışma, kusursuz bir beste.
  # tüylerimi diken diken eden muazzam şarkı. şu an bile kirpi gibi oldum
  # enstrumantal olmayan,james'in sesinin baya bir acaip ciktigi bir metallica sarkisi.
  # metallica nın yakalamış olduğu mevcut en iyi ironilerden biri.
  # bir şarkı düşünün, dinlendiğinde durup dururken, olmayan ölümlere ağıt yakılan * olmayan faciaların içine gömülünen hüzünlendirsede dünyanın en güzel parçası olduğuna kendini inandıran.işte o şarkı to "live is to die"dır.
  # metallica nın olası bir türkiye konserinde çalacağını açıklaması halinde konsere jiletle gitmeyi farz kılacak,her yere cliff em all kazınacaktır.
  # başı ve sonu insanı çarpan harika bir enstrümantel şarkı.
  # lacuna coil tarafından da seslendirilen şarkı.
  # 9:40 küsür sürelik bir şok yaşatan harika metallica parcası. james hetfield o dört satırı okuyusuda bitirir adamı.
  # tüyleri diken diken eden, ara giçiste insanı bir an için dünyadan alan sora yeniden koyan ama artık hereseye farklı gözle baktıran met parcası.
  # insanda dünyanın en güzel rüyasını görüyormuş hissini uyandıran girişi, içinde bulundurduğu müthiş yaratıcılık ve müthiş soloları ile metallica'nın en güzel şarkısı, dünyanın en güzel hikayesi, efsanenin efsanesi
  # tam olarak konserde hiç çalınmamış aşmış metallica parçası. *
  # masal gibi başlayıp masal gibi biten cliff burton şaheseri. cliff in neden ilah olduğunun cevabıdır. and justice for all un* hüzünlü vedasıdır. tıpkı cliff in vedası gibi.
  # james hetfield'in and justice for all albümünde sesinin en mükemmeli yakaladığı nokta, metallica'nın şahsımca mükemmeli yakaladığı başı ve sonu masal gibi şarkı.
  # james hetfield tarafından çalınmış olan akustik kısmı ayrı bir tat veren müthiş şarkı.

  Yorum : Şarkının başlangıcı akustiği muhteşem, sonrasında elektroya biraz daha başlamalarıyla şarkı ayrı bir muhteşem oluyor. Metal ve Rock takılanların mutlaka dinlemesi gereken bir şarkıdır...
 2. 2
  ATİE
  Bayan Üye

  Cevap: Metallica - To Live is To Die Şarkısının Yazılış Hikayesi

  Metallica, ABD'nin California eyaletinin San Francisco şehrinde Lars Ulrich, James Hetfield tarafından kurulmuş bir heavy metal grubudur. dünyada sevilen bir rock gurubudur+ Yorum Gönder
metallica şarkılarının hikayeleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi