+ Yorum Gönder
 1. 1
  Tenha2190
  Emekli

  Asıl Faşistlik budur !  Bu resim dün sivas olaylarını anma etkinlikleri sırasında çekildi.Peki bu pankart kime itham ediliyor? Pek çoğunuzun bildiği üzere geçtiğimiz aylarda vefat eden Sayın Muhsin yazıcıoğlu.Peki suçu neydi Reisin? Oradaki aydınları öldürmek mi? Peki kendi memleketinin insanını diri diri yakmak mı? Yoksa orada yanan insanları partimizce kurtarılma faaliyetlerinde bulunulması mı? Muhsin yazıcıoğlu ve bir çok dava adamının bende dahil faşitlikle suçlanmasının sebebi neydi? Yahut şöyle diyelim asıl faşistlik bu pankarttaki yazı değil mi? Hala böyle ayrıştırma , hala böyle karışıklık çıkarma, hala bu provakatörlük asıl şerfszlik, asıl vatan hainliği değil mi?

  Peki şu neydi? Dünkü olaylarda Muhsin yazıcıoğlu pankartını gösterip Şehitler Ölmez diye slogan atan bir vatandaşımıza su şişeleri atılması, hakaretlerde bulunulması bunlar neydi?

  Veya o zamanki bu haltı işleyen canilerin islam dinini kullanması bazı ideolojiler altında bazı toplulukları zan altında bırakması neydi?Bu ülke çok bölündü, hala bölünmekte isteniyor.Bu tür adice oyunlara gelinmesi niye?

  Biz zaten Hz Ali, biz zaten Mustafa Kemal, Biz zaten Müslüman değilmiyiz? Onuda geçtim hepimiz bir ülkede değilmiyiz? Hangimiz inkar edebilir ekmeğini suyunu başka yerden kazandığı şu toprakları ben bu değilim diye?

  Biz kardeşiz, biz aynı tavanın hamsileriyiz, birimiz yanarsa hepimiz yanarız :)

  Bu tür faşizan olayların son bulmasını temenni ediyorum.Bu tür ideolojideki insanlar susuyorsada üzerine gidilmemesini sağlıklı buluyorum herkezin ağırbaşlı ve bilinçli olması daha iyidir diye düşünüyorum.

  Tekrar Ölenlere Allahtan Rahmet diliyorum..

  BBP'den Gelen açıklama : İl binasında basın toplantısı düzenleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Zeki Haral, pankart hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, "Sivas üzerinde oynanan oyunları çığırından çıkartacak boyutlara getirme gayretlerine de müsaade etmeyeceğiz" dedi. Haral, "Hiçbir karalama faaliyeti, yapılan her türlü ajitasyonlar, alçakça tertiplenen provokeler, şer güçlerin, bölücü ve yıkıcı emeller taşıyanların gayretleri bu mübarek şehir, bu sultan şehir, bu destan şehir Sivas'ımızı ve aziz hemşerilerimizi hedef alarak adice, süfli emellerine malzeme yapmaya yetmeyecektir.

  16 yıl önce yaşanan çok vahim ve asla tasvip edilemez haince tezgahlanan olay üzerinden yıllarca adeta bir kan emici vampir gibi her türlü rant oluşturmaya çalışanlar; bu sene de haklı ve masumane bir anma haklarını kullanma yerine yine karanlık yüzleriyle ortaya çıkmışlardır" diye konuştu.

  "Gülerek yaktın, donarak öldün' yazılı pankartı da taşıyarak aslında o gün olayları çıkaran zihniyetle bu gün bu pankart tahrikkarlığını yapanların birbirinden hiç de farklı olmadıklarını ortaya koymuşlardır" diyen Haral, şöyle devam etti:

  "2 Temmuz olayları karşısında merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun asil tutumu, olaylarda partimizin o tarihteki il binamızın arka tarafından 33 kişinin canının kurtarılması yönündeki gayret ve direktifleri açıkça biliniyor olmasına rağmen --------ce taşıdığınız bu pankartın iğrençliği karşısında bütün bir Sivas olarak nefret ve şiddetle kınanacağınızı bildiğiniz halde tahriklerinizi yine sürdürmeye devam ediyorsanız biliniz ki köpeklerin insanlık güneşine doğru havlaması asla o güneşe ve ondan aydınlananlara tesir etmeyecektir. Yeter artık çekin kirli ellerinizi bu şehrin üzerinden. Yeter artık hain emellerinize Sivas'ımızı alet etmekten vazgeçin. Susuyorsak, sabrediyorsak, tahammül ediyorsak bu acizliğimizden değil alicenaplığımızdandır.

  Hak ettiğiniz sıfatları göz önüne aldığımızda sizi kesinlikle dikkate almamamız gerekse de Sivas üzerinde oynanan oyunları çığırından çıkartacak boyutlara getirme gayretlerine de müsaade etmeyeceğimiz bilinmelidir. Alevisi, sünnisiyle hiçbir ayrım ve farklılık duymadan bütün kutsal değerlerimizle, vatanımız, bayrağımız, Kuran'ımız, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için el ele, gönül gönüle bir sevgi yumağı oluşturduğumuzu, Peygamber Efendimiz, Hz. Ali'miz, Mustafa Kemal'imiz, Aşık Veysel'imiz ortak paydalarımızla bir ve beraber olarak ebediyen dostluğumuz ve kardeşliğimizin temel unsurları olduğunun da bilinci ve inancı içinde her türlü provokasyonlara karşı bir ve beraber duracağımızı da bir kere daha dosta düşmana karşı yeniden ilan ediyoruz."

  Haral açıklamasının sonunda bir ulusal gazetede (Zaman) yer alan Madımak Oteli'nin tam karşısında bulunan Alperen Ocakları bürosunun penceresine Muhsin Yazıcıoğlu posterinin asıldığı iddiasının yanlış olduğunu söyleyerek, "Haberi kınıyoruz" dedi.

  2 Temmuz 1993'te meydana gelen Sivas olaylarının yıldönümü nedeniyle dün düzenlenen anma etkinlikleri sırasında Madımak Oteli yakınındaki bir dükkanın camından bir kişi Muhsin Yazıcıoğlu'nun posterini gösterip "Şehitler ölmez" diye slogan atmış, kalabalıktan da bu kişiye su şişeleri, çakmaklar atılmıştı. Anma törenine katılanlardan birinin taşıdığı "Gülerek yaktın donarak öldün" pankartı da dikkat çekmişti.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Asıl Faşistlik budur !

  faşistlik örümcek beyinlilik insanların fikirleri için birilerinin ölmesi yada öldürülmesi ne acıdır malesef bunların telefisi mümkün olmuyor yıllar geçtikçe azalması gereken kin artıyor çünkü insanlar böyle yetiştiriliyor beyinlerden bu hiç çıkmıyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi